úterý 10. července 2018

Jak vyčistit filtr myčky

Jak vyčistit filtr myčky. Filtr myčky je ono složené sítko, které se nachází na dně myčky a které dělá základní filtraci vody v myčce před její recyklací a znovu puštěním do ostřikovacích ramen. Ano, myčky dnes bohužel recyklují vodu na mytí nádobí, což mnohdy způsobuje velké problémy s jejich zanášením. Naopak je vhodné vyčistit filtr hned po cyklu, pokud jste nechali umývat velmi špinavé nádobí.


Není třeba v tom hledat jakoukoli zápletku.

Filtr (sítko) vyjmete z myčky a opláchnete pod horkou vodou. V případě, že je víc zanesený, můžete ho nechat. This feature is not available right now. Please try again later.


Pojďme si nyní sepsat pár kroků k tomu, jaké jsou metody a jak správně pečovat o myčku aby byla stále funkční a nezapáchala. K čištění myčky většina lidí využívá speciální chemické přípravky. Pokud ale chemii moc neholdujete, poradíme, jak myčku důkladně vyčistit i bez ní.

Není na tom nic složitého a kromě dobrého pocitu z ekologického řešení vás může hřát i to, že v rodinném rozpočtu ušetříte nějakou tu korunu. Filtr : Stačí horká voda, ale pravidelně. Pokud perete každý den, přizpůsobte tomu frekvenci, a filtr propláchněte zhruba každé měsíce. I když dochází k čištění vnitřního prostoru myčky prakticky při každém mytí nádobí, jsou místa, kde dochází k usazování nečistot a zbytků potravin, vlivem zvýšené vlhkosti může dojít na určitých místech i ke vzniku plísní.


Nečistoty mohou způsobit i zanesení odtoku vody a její ucpání. Věčný boj s větrnými mlýny. I tak by se dal nazvat problém se zapáchající myčkou. Oplachujete nádobí, přesto se vám z tak důležitého pomocníka line nepříjemný odér, který ulpívá na nádobí? Kvalitní myčky ušetří vodu i energii.


Filtr a odtok: nejčastější zdroje problému. Navzdory této jednoduché fintě si dejte záležet, aby vždy byl čistý filtr a odtok myčky – to jsou totiž nejčastější zdroje nepříjemného zápachu a nejen toho. Už jen malý zbytek potravy nebo pecky z citronu umějí způsobit technický problém, který nemusí být snadné. Když myčka přestane dobře umývat, na nádobí se objevují fleky nebo zbytky jídel, případně z myčky táhne nevábný zápach – většina lidí vyčistí filtr , doplní provozní náplně, a doufá, že to bude stačit.


Dost často tomu tak opravdu je, ale občas to nestačí. Proto se podíváme na to, jak vyčistit myčku důkladně. Zhruba tak jedenkrát za deset dní mytí je potřeba vyčistit filtr.

Ten z myčky vyndáme a opláchneme pod vodou. Zbytky jídel můžeme jemně odstranit kartáčkem. Pokud dáte do myčky nádobí s hodně zbytky jídla, je dobré myslet na vyčištění filtru hned po ukončení mycího cyklu. Je pravdou, že nový filtr je vždy spolehlivější a funkčnější. Pokud chcete uhlíkový filtr vyčistit , stačí jej propláchnout v teplé vodě.


Nepoužívejte houbičku ani jej jinak nedrhněte. Uhlíkový filtr lze také vložit do myčky. Spálený filtr nefiltruje vodu a tím pádem je nádobí špatně myté, v myčce se začíná tvořit vodní kámen a zvyšuje se spotřeba soli, která v případě zanesení filtru automaticky dávkuje, čímž filtr čistí aby mohl normálně fungovat.


Proto tyto rady na čištění myčky ignorujte, pokud nechcete zničit svou myčku. Záleží samozřejmě na tom, jak často jej používáte, ale nejvhodnější doba jsou každé dva měsíce. Filtr můžete vyčistit buď ručně v teplé vodě, nebo ho dát do myčky na nádobí.


Pozor, filtr v myčce myjte na teplotu 65° C a nedávejte k němu žádné nádobí. Na dně myčky je odtokový filtr a čerpadlo, ke kterým se snadno dostanete po vyndání košů. Dnešní myčky mají funkci aquastop, takže automaticky přeruší přívod vody do myčky , případně se samy vypnou, pokud z nich vytéká voda. Po zastavení myčky zkontrolujte těsnění dvířek a vyčistěte přívodní i odpadní hadici. Ahoj holky, jdu si sem k vam pro radu, doufám, že i tetokrat uspeji.


Mame myčku Whirpool a pravidelne cistim filtr , „radoby“ trysky v ramenou, dle ukazujici potreby doplnuji lesk a sul, tablety pouzivame Jar, ale to je nepodstatne.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky