pátek 6. května 2016

Http dvirka do kurniku webnode cz

Strojek má dvoje hodiny. Jedny, kde se čas otevření a zavření posouvá podle měsícu,viz tabulka času, plus možná korekce, nebo se přepne do modu dva , a tam jdou nastavit jakékoliv hodiny pro zavření a pro otevření a ty jsou celí rok stejné. Baterky by měly vydržet asi půl roku. Při dlouhém stisku - se dostaneme do menu pro nastavení.


Objednávka dvířek do kurníku - na dobírku. Zboží je možné vrátit do dnů ode dne převzetí v případě jakýchkoliv problémů. Zákazník zašle nepoškozené zboží na vlastní náklady zpět a my zboží vyměníme nebo vrátíme peníze na Vámi zadané číslo konta.


Tabulka časů je uložena v mikroprocesoru a zde zobrazená tabulka je pouze informativní. Polovina měsíce začína vždy od patnácteho dne v měsíci. Pak se uvede do bdícího stavu, kde čeká na odpojení od sítě, čímž se resetují vnitřní obvody a je opět schopen funkce. Tento reset lze v tomto systému provést manuálním přepínačem pohybů.


Provedení je blbu vzdorné. Tím se nechci nikoho dotknout,ale nakonec kdo z nás není jednou začas blboun, ruku na srdce včetně mně. V tento moment, kdy nastává soumrak, se drůbež začne shlukovat kolem vchodu do kurníku a postupně do něj vlézá. Což plně chápu i já zastávám názor, že když už doma něco mám, chci vědět jak to funguje a do jaké míry jsem schopen provést případnou opravu zařízení.


Zvolil jsem indukční bezkontaktní koncové snímače, jenž by se hodily pro osazení stávajících kurníku co mají vstupní otvor hned u zemně. Jelikož relativně v tomto standardu nelze již zatím nic vylepšit, v další verzi je zacíleno na nezbedné slepičky, které nechtějí chodit do kurníku včas… A na inteligentní soumrakový spínač s pozvolným zhasínáním osvětlení v kurníku podle představ jednoho z vás chovatelů. Vniknutí vody do zařízení je pro nás záhadou, přesto jsme ihned provedli další opatření - celkové nadstřešení kurníku ve výběhu.


Tento stav však trvá pouze do doby, kdy hlásí čidlo ovzduší (plyny- silný jakýkoli zápach. ), že je třeba větrat. Pak výše uvedený stav je deaktivován a nuceně bude spuštěno větrání do doby, kdy se řádně docílí výměny vzduchu. Už vás unavuje vstávat se slepicemi a navečer hlídat čas, kdy svoji drůbež zavřít do kurníku? Přenechte tuto starost moderní vychytávce - automatickým dvířkům do kurníku.


Odteď už budou vaše slepice zabezpečené každý den v ten správný čas. Obecně platí, že pro slepic by měla být k dispozici plocha kurníku minimálně metry čtvereční, samozřejmě záleží na velikosti plemene. Počítejte s tím, že váš chov se do budoucna může o několik kusů rozrůst, a bylo by škoda, kdybyste pro ně neměli kapacitu.


Automatická dvířka do kurníku Návod na montáž dvířek ke stažení zde. Automatické otevírání nebo také zavírání kurníku ušetří chovatelům spoustu práce s hlídáním drůbeže, hlavně potom v noci, kdy na drůbež číhá nejvíce nebezpečí. Takže pokud se vám ráno nechce brzo vstávat a večer zase chodit ven a. V telefonickém rozhovoru došel pan Petr k logické úvaze, proč investovat do těchto dvířek. Jak mi sdělil, po X letech zapomněl zavřít na noc kurník a ráno celý jeho ceněný chov byl vyvražděn kunou.


Jelikož jak to tak bývá, kurník je v nejvzdálenějším prostoru pozemku a není k němu přívod elektrické energie. Ale vůbec netvrdim, že to nefunguje jenom nechci nalítnout. Velkou výhodou tohoto přístroje je možnost nastavení různé intenzity osvětlení při otevírání a jiné při zavírání dvířek.


Dvířka namontovaná na kurníku tak pomáhají chránit drůbež před nočními predátory jako jsou kuny nebo lišky. Máte někdo prosím tyto dvířka? Jako okno jsme použili polykarbonátovou desku, která je vsazena do rámu z palubek tak, že lze přizvednutím vyndat aby se v létě kurník nepřehříval. Zároveň je v okně pletivo, aby se dovnitř nedostala škodná. Výběr vajíček je z boku tak aby nebylo nutno chodit do výběhu pro slepice.


Udělali jsme kukaně rozměrů.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky